Spor Toto Nasıl Oynanır?

Pazartesi, Nisan 23, 20121yorumSpor Toto Nasıl Oynanır?
SPOR TOTO oyunu, listede belirtilen haftaya ait 15 maçın sonucunu tahmin etmeye dayanır. Her maç için 3 tane ayrı sonuç tahmin seçeneği bulunmaktadır:
1: ev sahibi takımın galibiyeti,
2: deplasman takımının galibiyeti,
0: beraberlik.
Listeden bakılarak, kupon üzerinde 1'den 15'e kadar belirtilen maçların sonuçlarına tahminde bulunulur. Maç sonuçları için birden fazla tahminde bulunularak, SİSTEMLİ olarak oynanabilir. İkili tahmin yaparak; 1-0 veya 1-2 veya 2-0 işaretlenebildiği gibi, üçlü tahmin yapılarak hem 1, hem 2, hem de 0 işaretlenebilir. SİSTEMLİ oynanarak kazanma şansı artırılır. SİSTEMLİ oynandığında, oynanan kolon sayısı ve ödenecek miktar da artar
Sistemli oynadığınızda oluşturacağınız kolon sayısı ve ödeyeceğiniz kupon bedeli hesabı için aşağıdaki tabloları kullanabilirsiniz.
Örneğin, kupon üzerinde 3 maç için 2 sonuç tahmininde bulunduysanız, "üretilen kolon adedi" tablosunda iki ihtimalli maç sayısı bölümünden 3 maçı buluyorsunuz. Aynı kuponda, 1 maç için de 3 sonuç tahmininde bulunduysanız, üç ihtimalli maç sayısı bölümünden 1 maçı bulup, kesiştiği yere baktığınızda 24 kolon oluşturduğunuzu görüyorsunuz. 24 kolon karşılığı ödeyeceğiniz kupon bedelini bulmak için de aynı işlemi "toplam kupon bedeli" tablosunda yaparak bulabilirsiniz.

Oyun Kuralları
SPOR TOTO oyununun ikramiye dereceleri dört gruba ayrılır:
15 bilenler
14 bilenler
13 bilenler
12 bilenler

DEVİR
15, 14, 13 ve 12 derecelerden herhangi birinin bilinmemesi durumunda ilgili dereceye ait ikramiye miktarı takip eden haftanın (haftasonu oyunu ise haftasonu oyununa, haftaiçi ise haftaiçi oyununa) aynı derecesine devredilir. Devir ilgili derecede doğru tahmin yapılıncaya kadar devam eder.
Bir kolonda yalnız bilinen en yüksek dereceye ikramiye ödenir. Sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 1 yıl içinde ibraz edilmeyen biletlere ait ikramiyeler ödenmez.

MAÇ İPTALİ
15 maçtan oynanması gereken tarihlerde yapılamayan veya yarıda kalan maçların sonuçları; Teşkilat bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından her iki takım için ayrı ayrı geriye dönük son beş haftadaki resmi lig maçı sonuçlarına göre, birinci takımın aldığı her galibiyet için 1 numaralı top, her beraberlik için 0 numaralı top ve her mağlubiyet için 2 numaralı top, ikinci takımın aldığı her galibiyet için 2 numaralı top, her beraberlik için 0 numaralı top ve her mağlubiyet için 1 numaralı top (toplam 10 adet top) içinden noter huzurunda yapılacak çekilişle belirlenir.

UYARILAR
Bir kuponda en fazla 2.500 kolon oluşturulabilir.
Oyuna 18 yaşından büyükler katılabilir. 18 yaşını doldurmamış olanların biletlerine ikramiye ödenmez.
Tahminler siyah kalemle işaretlenir.
Tahminler yapıldıktan sonra kupon yetkili bayilere teslim edilir ve karşılığında bilet çıktısı alınır.
İkramiye talep edebilmek için biletin tam olarak ibrazı şarttır. Tahmin yapılan kuponlar ikramiye hakkı vermez.
Bu yazı daha önce counter kişi tarafından okundu.
Share this article :

+ yorum + 1 yorum

8 Temmuz 2019 21:52

Günlük bültene uygun şekilde güncel, tüm maçları kapsayan iddaa tahminleri için sitemize bekleriz. iddaa tahminleri

Yorum Gönder

 
Destek : Erdal İlgin | Copyright © 2011. Oran Şikesi Maç Taktikleri - All Rights Reserved
iddaa . .Erdal İlgin
Proudly powered by Blogger